10-1030x579

Park Linowy Wiewióra

W czerwcu 2015 roku mieliśmy przyjemność gościć w Parku Linowym Wiewióra w Giżycku. Nie zabrakło porządnej dawki adrenaliny na bardzo wysokim poziomie.

Parki linowe to prężnie rozwijająca się dyscyplina aktywnego wypoczynku w całej Polsce.  Parki linowe, ulokowane wysoko w drzewach, pozwalają zasmakować adrenaliny oraz przełamać własne lęki oraz słabości. I to wszystko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa ograniczających narażenie na utratę zdrowia i życia. W przypadku giżyckiego obiektu otrzymujemy do dyspozycji trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Trasa niska przeznaczona jest dla dzieci oraz osób chcących postawić pierwsze kroki na wysokości. Na trasie zainstalowano 13 przeszkód na wysokości maksymalnie 3 metrów nad ziemią. Wyzwanie nie powinno stanowić większego problemu. To doskonała forma przetarcia szlaku przed trudniejszymi wyzwaniami. Koszt przejścia trasy wynosi 20 zł.

Trasa średnia zabiera nas na wysokość nawet 9 metrów, choć główne przeszkody ulokowane są na wysokości około 6 metrów. Nie brakuje tutaj wymagających i dających ogromną frajdę przeszkód. Czas przejścia tej podniebnej ścieżki wynosi od 40 do 60 minut. Wraz z wysokością rośnie również koszt przejścia – 25 zł.

Trasa wysoka – dostępna dla najtwardszych. I to nie tylko ze względu na wysokość oraz poziom trudności. Kryterium minimalnego wzrostu śmiałka wynosi 160 cm. Z kolei przeszkody ulokowane są na wysokości nawet 10 metrów. Osobiście, na mnie największe wrażenie zrobiły przejazdy – w tym dwa nad jeziorem. Wrażenia niezapomniane. Koszt wejścia tę ekscytującą trasę to 30 zł.

Park linowy Wiewióra (Fot. www.mazureo.pl)

Park linowy Wiewióra (Fot. www.mazureo.pl)

Obiektywnie patrząc Park Linowy Wiewióra jest dobrą propozycją dla aktywnych podczas pobytu na Mazurach. Profesjonalizm instruktorów oraz wysoka jakość wykonania konstrukcji parku pozwala czerpać radość z podniebnych akrobacji.

About Paweł Leszczyński

Leave a Reply